Kursy terapeutyczne przez sztukę

Szkolenia

Wychodząc naprzeciw potrzebom terapeutów, nauczycieli i rodziców przygotowaliśmy ofertę szkoleń, podczas których nasi specjaliści podzielą się swoją wiedzą.

 Dla kogo?

Szkolenia zostały przygotowane dla wszystkich osób pracujących na co dzień z dziećmi (nauczycieli, psychologów, pedagogów, pedagogów specjalnych, terapeutów SI, logopedów), w tym zwłaszcza dla pracowników przedszkoli, szkół, ośrodków, organizacji pracujących dla osób z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz publicznych i niepublicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych z województwa mazowieckiego. Do udziału w naszych szkoleniach zapraszamy również studentów, rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy.

Szkolenia przeprowadzamy w naszej sali lub w innym miejscu wskazanym przez szkołę czy organizację po uprzednim ustaleniu terminu.

PROWADZIMY SZKOLENIA WYJAZDOWE.

PRZYGOTOWUJEMY SZKOLENIA NA ZAMÓWIENIE

Oferta

1. Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami u dzieci w warunkach domowych oraz w szkole, przedszkolu.

Szkolenie z elementami warsztatu, prezentuje problematykę zachowań trudnych i problemów wychowawczych u dzieci. Wielu rodziców, nauczycieli doświadcza trudnych zachowań dzieci i często nie wiemy, jak na te zachowania powinniśmy reagować, aby naszą postawą rozwiązać problem, zamiast go utrwalić.
Kluczem do rozwiązania problemu jest analiza takich zachowań, zrozumienie ich przyczyny, ustalenie, co tak naprawdę dzieje się w otoczeniu dziecka tuż przed wystąpieniem trudnych zachowań i jakie są każdorazowo ich konsekwencje dla dziecka.

WYMIAR GODZINOWY → 4 godziny zegarowe
GRUPA DOCELOWA → rodzice, opiekunowie, nauczyciele przedszkoli, szkół
KOSZT → 120 zł za osobę

2. Trudne zachowania u dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi

Poruszane zagadnienia: jak odróżnić trudne zachowanie od objawu dysfunkcji. Nad iloma trudnymi zachowaniami można pracować jednocześnie, w jakiej kolejności? Jakie korzyści zyskuje dziecko poprzez trudne zachowanie? Jak stawiać granice i formułować zasady? Egzekwowanie zasad. Wzmocnienia – w jakiej formie to robić.

WYMIAR GODZINOWY → 4 godziny zegarowe
GRUPA DOCELOWA → rodzice, opiekunowie, nauczyciele przedszkoli, szkół
KOSZT → 120 zł za osobę

3. ABA - teoria i praktyka

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami jakich używamy na co dzień w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Pokażemy jak uczyć dzieci samodzielności np. ubieranie się, mycie rąk. Postaramy się nauczyć rodziców i opiekunów jak unikać powszechnych błędów podczas uczenia dzieci. Skoncentrujemy się także na tym, jak wspierać na co dzień rozwój dziecka, jak efektywnie uczyć dziecko nowych rzeczy i pojęć w domu i poza nim.

WYMIAR GODZINOWY → 5 godzin zegarowych
GRUPA DOCELOWA → rodzice, opiekunowie, nauczyciele przedszkoli, szkół
KOSZT → 140 zł za osobę

4. Arteterapia – terapia przez sztukę -warsztat

WYMIAR GODZINOWY → 5 godzin zegarowych
GRUPA DOCELOWA → rodzice, opiekunowie, nauczyciele przedszkoli, szkół
KOSZT → 140 zł za osobę

5. Wspomaganie rozwoju mowy u dzieci do lat 3

Prawidłowy rozwój mowy dziecka wpływa na rozwój jego osobowości.
Dzięki rozumieniu mowy, dziecko poznaje otaczający świat. Umiejętność mówienia pozwala mu wyrazić swoje spostrzeżenia, uczucia, pragnienia. Na rozwój mowy mają wpływ częste kontakty słowne z otoczeniem. Zaniedbania w tym względzie mogą spowodować opóźnienie rozwoju mowy lub jej zaburzenia.
Szkolenie pozwoli na poznanie zasad właściwego mówienia do dziecka, kształtowanie prawidłowej mowy dziecka, poprzez świadome wspomaganie jego rozwoju językowego. I to bez względu na to czy dziecko wykazuje jakiekolwiek dysfunkcje językowe czy też nie.

WYMIAR GODZINOWY → 4 godziny zegarowe
GRUPA DOCELOWA → rodzice, opiekunowie, nauczyciele przedszkoli
KOSZT → 120 zł za osobę

6. Uczeń z fobią społeczną

Większość ludzi w pewnych sytuacjach robi się nerwowa czy nieśmiała. Jednak fobia społeczna to coś więcej niż zwyczajne zażenowanie. Doprowadza ona do takiego nasilenia lęku przed ośmieszeniem się w sytuacjach społecznych, że człowiek zaczyna ich najzwyczajniej unikać. Niestety zwykle skutecznie utrudnia mu to życie. Tymczasem z fobii społecznej można się wyleczyć.

WYMIAR GODZINOWY → 4 godzin zegarowych
GRUPA DOCELOWA → nauczyciele
KOSZT → 150 zł za osobę

Wskazane ceny dotyczą grup min. 12 osobowych

Przy szkoleniach wyjazdowych poza Warszawę – cena ustalana jest indywidualnie.

 

Zaprojektowane przez WebReklama Copyright © PRO AUTISM. Wszelkie prawa zastrzeżone.